Halo-Sky.NET

Halo-Sky.NET

Konwerter Sieciowy HALO-LINK

 

 

Rozwiązanie umożliwiające podłączenie telefonów IP do serwerów Halo-Box za pomocą klasycznej 1 parowej linii telefonicznej. W skład konwertera sieciowego Halo-Link wchodzą dwa moduły:

 

Moduł sieciowy,

który udostępnia 16 interfejsów 1 parowych pozwalających podłączenie 16 telefonów IP w odległości do 500m. Moduł ten łączy się z systemem Halo-Box za pomocą interfejsu ethernet i protokołu IP, w związku z tym może być instalowany zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie serwerów jak i w dowolnym punkcie sieci (np. w lokalizacjach wyniesionych). Moduł sieciowy posiada zabudowany 120W zasilacz. Pozwala to na zdalne zasilanie podłączonych do systemu telefonów IP. Istnieje również możliwość podłączenia napięcia 48VDC prosto z siłowni telekomunikacyjnej, lub wyposażenie modułu w zasilacz buforowy i baterie (opcja). Cena modułu odpowiada cenie porównywalnego switcha PoE, terminala z zakończeniami analogowymi lub kart wyposażeń systemowych klasycznej centrali telefonicznej. Moduł jest dostępny również w wersji 4 portowej.

 

Moduł kliencki,

 

który współpracuje z modułem sieciowym od stronie telefonu. Jest on wykonany w postaci niewielkiego pudełka, które podwiesza się do stopki telefonu IP tworząc z nim jednolitą całość.

 

 

Moduł z jednej strony podłącza się do linii telefonicznej a z drugiej do interfejsu PoE telefonu IP. Moduł może być wyposażony w przełącznik umożliwiający wyłączenie zasilania PoE. Pozwala to na zasilenie telefonu z zasilacza lokalnego.

 

Przykłady zastosowań:

- Nowa instalacja telefonu IP w miejscu gdzie niedostępna jest sieć komputerowa.

- Nowa instalacja telefonu IP w miejscu gdzie jest brak zasobów (zajęte wyposażenia switch).

- Wymiana telefonu analogowego na telefon IP w układzie 1 do 1 bez konieczności zmiany instalacji.

- Wymiana telefonu systemowego na telefon IP w układzie 1 do 1 bez konieczności zmiany instalacji.

- Wymiana zestawów sekretarsko-dyrektorskich opartych o telefony wieloliniowe np. Panasonic.

 

W wyżej wymienionych zastosowaniach telefon IP nie traci swoich podstawowych właściwości i w każdej chwili może być odłączony od linii telefonicznej i podłączony do sieci komputerowej.

Z naszych rozwiązań korzystają:

© Halo-Sky.NET, Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie strony:RevolWEB.